Mediamuunnin 10/100TX-FX MM Smart SC, 2km, LFTP

FST-802

Kehittyneempi mediamuunnin 10/100Base-T Ethernet- ja 100Base-FX kuituverkon (multimode) välille.

Muunnin voidaan asentaa myös hallittavaan MC-1610MR mediamuunninkehikkoon, jolloin kuitu- ja ethernet-linkkien sekä tiedonsiirtoa saadaan valvottua. Muunnin tukee Tagged VLAN-verkoissa käytettyjä ylipitkiä Ethernet-kehyksiä.

Tekniset tiedot:
• Ethernet-portti: 10/100Base-TX (UTP, MDI/MDI-X)
• Kuituportti: 100Base-FX multimode, 2km (SC-liittimet)
• LED-merkkivalot

• DIP-kytkimet:
- Fiber (Half / Full)
- UTP (Auto-negotiation / Manual)
- UTP Speed (10/100Mbps)
- UTP Duplex mode (Half / Full)
- LLR (Disable / Enable)
- LLCF (Disable / Enable)

• Store-and-Forward tekniikka
• Back-pressure, IEEE 802.3x vuonohjaus ja lankanopeudella pakettien välitys
• Link Loss Return (LLR)
• Link Loss Carry Forward (LLCF) toimii LLR:n kanssa yhteyksien diagnosoinnissa
• Hallittava MC-1610MR mediamuunninkehikon kanssa
• Ulkoinen virtalähde 5VDC/2A
• Käyttölämpötila-alue: 0...+50C
• Mitat: 94 x 81 x 26 mm
• Paino: 220g

Esitteet

Saatavuus

Varastotilanne:0 kpl. Vahvistamme saatavuuden tilauksen jälkeen
Tulossa:-

Tuotetiedot

Tuotekoodi:102153
09-350 7980
myynti@tietokonemaailma.fi